#25 Zmieniamy lekko klimat

czyli filmy na nudny wieczórCharlie (The Perks of Being a Wallflower) - to amerykański dramat, który powstał na podstawie książki Stephana Chbosky. Opowiada o nastoletnim uczniu liceum, który nie umie odnaleźć się w środowisku. Przez jego zachowanie i poglądy chłopak długo szuka swojego miejsca. Na szczęście pod swoje skrzydła zabierają go Sam i Patrick. Samobójstwo przyjaciela, nieodwzajemniona miłość, narkotyki i dziwna sytuacja rodzinna - to tylko niektóre z jego problemów.
  • Zanim się rozstaniemy (Before we go) - czy  zastanawiałeś się kiedyś jak jedna noc może  zmienić twoje  życie? Jak najgorszy dzień w  życiu może być równocześnie tym  najlepszym?   Kobieta mija się dosłownie o milimetry z  powrotnym pociągiem do domu, tuż po tym jak zostaje  okradziona. Na dość nieudolny ratunek  przybywa jej muzyk  grający na trąbce. Mężczyzna proponuje jej pomoc i razem  rozpoczynają swoją nocną tułaczkę. 


Zaginiona (Gone) - ten dramat warto obejrzeć choćby dla jego samej końcówki. Jill Parrish po powrocie do swojego domu odkrywa, że jej siostra została porwana. Kobieta jest pewna, że zrobił to ten sam człowiek, który więził ją samą dwa lata temu. Sądzi, że porywacz chce dokończyć swoje dzieło. Tylko dlaczego nikt w to jej nie wierzy?Jill postanawia działać na własną rękę. 

  • Wybór (The Choise) - melodramat powstały na podstawie powieści Nicholasa Sparksa. Chcesz poznać tajemnice życia? - to małe decyzje, które doprowadzają do tych wielkich, a niektóre mogą zmienić całe wasze dotychczasowe życie.  Travis zakochuje się w studentce medycyny, lecz ona nie jest do końca wolna. Kobieta musi podjąć wybór z kim spędzi resztę swojego życia i kogo tak naprawdę kocha.

  • Nostalgia anioła (The Lovely Bones) - to kolejny dramat na podstawie książki o tym samym tytule, opowiadający historię 14-letniej Susie. Dziewczyna wracając do domu zostaje zwabiona przez sąsiada i zgwałcona.  Od tej pory obserwuje zmagania swojej rodziny z nieba, lecz nie może zaznać spokoju, bo jej morderca ciągle jest na wolności.  

  • Dziewczyna z tatuażem (The Girl with the Dragon Tattoo) - dziennikarz dostaje zlecenie od osiemdziesięciodwuletniego Henrika, który nakłania go do zbadania sprawy z przed lat. W 1966 jego bratanica zniknęła bez śladu. Od tego czasu mężczyzna dostaje podarunki, których znaczenie zna tylko Harriet. 


Dziewczyna o papierowym sercu...

Komentarze