PREMIERY MAJA 2017


W tym roku maj cały "wysypany" jest premierami książkowymi, dlatego też postanowiłam się z Wami nimi podzielić. 
Oto kilka z nich, na które sama czekam z prawdziwą niecierpliwością.
A wy czekacie na jakąś książkę z listy, a może macie coś swojego?
Chwalcie się!
Może mnie zaciekawicie i będę oczekiwać z wami.


Colleen Hoover - Confess ~ 10 MAJA

Znajdź w sobie odwagę, by wyznać… SEKRET 
PRAWDĘ 
MIŁOŚĆ 
Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno. Auburn od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Dziewczyna odkrywa jednak, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze...Dla niej wszystko - Alexa Riley ~ 10 MAJA

Pierwsza „pełnowymiarowa” powieść bestsellerowej autorki Alexy Riley – o tym, co się dzieje, gdy nadopiekuńczy i władczy mężczyzna spotyka kobietę swoich marzeń i dostaje na jej punkcie obsesji. Cóż, w prawdziwym życiu taki scenariusz mógłby dać początek toksycznemu związkowi, ale wygląda na to, że autorka wie, co robi, kreując bohatera, którego sama określa: „Our most obsessed hero EVER!”.
Nigdy nie zapomnę tego, jak wyglądała, tak bardzo pewna siebie. Obserwowałem ją z daleka. Wtedy jeszcze nie była na mnie gotowa. Nie zbliżałem się do niej ani jej nie niepokoiłem, ale przez cały czas miałem ją na oku.
Mallory Sullivan jest gotowa na to, aby rozpocząć nowe życie. Po ukończeniu ze świetnym wynikiem studiów udało jej się trafić na najbardziej pożądany staż w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji osiągnęła to, o czym w czasach, kiedy wychowywała się w rodzinie zastępczej, mogła tylko pomarzyć.
Od samego początku wiedziałem, że ta dziewczyna stanie się moim osiągnięciem, dlatego w dniu, w którym pozwoliłem jej odejść, wyznaczyłem dla niej ścieżkę. Ścieżkę wiodącą do mnie.
Mallory nie spodziewała się, że ukoronowaniem tych marzeń stanie się Oz. Czasami jednak to przeznaczenie wybiera, w kim się zakochujesz. Kto sprawia, że tracisz nad sobą kontrolę. Kto obejmuje w posiadanie twoją duszę.
A potem dociera do ciebie, że to wcale nie było przeznaczenie…

Liz Flanagan - Lato Eden ~ 10 MAJA

"Lato Eden", pełna napięcia i emocji opowieść o przyjaźni, stracie, zdradzie i odkrywaniu własnej tożsamości, porusza do głębi i nie pozwala o sobie zapomnieć.
Ten dzień zaczął się normalnie. Wstałam, zrobiłam sobie kreski eyelinerem, naciągnęłam rękawy na tatuaże i poszłam do szkoły.Brzmi znajomo? Wkrótce jednak okazało się, że to nie będzie zwykły dzień Nieśmiała gotka Jess i śliczna, uwielbiana przez wszystkich Eden są niemal nierozłączne. Wiedzą o sobie wszystko. Nagle Eden znika, a Jess wie, że musi ją odnaleźć. Postanawia poszukać wskazówek, idąc śladami spędzonego wspólnie lata, podczas którego wiele się w życiu przyjaciółek zmieniło. Ta wycieczka w przeszłość zmusza Jess do przyjrzenia się z bliska wielu tajemnicom: sekretom, które Eden ukrywała przed nią, ale też sprawom, które sama zataiła przed Eden. Do Jess dociera, że chyba jednak nie znają się tak dobrze, jak jej się wydawało. Przed Jess coraz więcej znaków zapytania, a zegar tyka prawdopodobieństwo odnalezienia Eden żywej spada z minuty na minutę.
Czy zdąży na czas?

Chłopak z innej bajki - Kasie West ~ 10 MAJA

Caymen ma 17 lat i po szkole pracuje w należącym do jej mamy nieco dziwacznym sklepie z porcelanowymi lalkami i specjalizuje się w sarkastycznym podejściu do życia, szczególnie wobec bogaczy. Lata obserwacji zamożnych ludzi zza lady i życiowe doświadczenia mamy nauczyły ją, że nie można im ufać, a do tego są zblazowani, nieuprzejmi i przekonani, że cały świat powinien leżeć u ich stóp. Gdy do sklepu trafia Xander, wysoki, przystojny i na swój sposób uroczy, ale najwyraźniej obrzydliwie bogaty, od razu widać, że jest z totalnie innej bajki. Caymen co prawda znajduje z nim wspólny język, ale jest przekonana, że jego zainteresowanie nie potrwa długo. Gdy Xandrowi niemal udaje się ją do siebie przekonać, dziewczyna odkrywa, że pieniądze grają w ich związku o wiele większą rolę, niż sądziła. Na ich wspólnej drodze piętrzą się przeszkody... czy ostatecznie trafią razem do tej samej bajki?

Charlotte Link - Oszukana ~ 10 MAJA
Kate Linville, policjantka pracująca w Scotland Yardzie, czuje, że odebrano jej szczęśliwe życie. Ojciec był jedyną osobą, którą ta nieśmiała i samotna kobieta tak naprawdę kochała, więc kiedy zostaje w brutalny sposób zamordowany w swoim domu, Kate traci ostatnie oparcie. Policjantka nie ufa uzależnionemu od alkoholu miejscowemu śledczemu, dlatego postanawia sama rozwiązać zagadkę tajemniczej zbrodni. Z czasem coraz bardziej przekonuje się, że przeszłość ojca była ułudą, a on zupełnie innym człowiekiem niż ten, za którego uważała go przez całe życie…


Tysiąc pocałunków - Tillie Cole ~ 17 Maja
Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia… Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie. Chłopak i dziewczyna. Uczucie powstałe w jednej chwili, pielęgnowane później latami. Więź, której nie był w stanie zniszczyć ani czas, ani odległość. Która miała przetrwać już do końca. A przynajmniej tak zakładali.
Kiedy siedemnastoletni Rune Kristiansen wraca z rodzinnej Norwegii do sennego miasteczka Blossom Grove w stanie Georgia, gdzie jako dziecko zaprzyjaźnił się z Poppy Litchfield, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przyrzekła wiernie czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez słowa wyjaśnienia?
Serce Rune’a zostało złamane, gdy dwa lata temu Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak, gdy chłopakowi przyjdzie odkryć prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo.

Daniel Sánchez Arévalo - Wyspa Alice ~ 17 MAJA
Kiedy Chris ginie w wypadku samochodowym, życie jego żony, Alice, ich sześcioletniej córki i drugiej, dopiero mającej się urodzić, zostaje zrujnowane. Alice nie potrafi pogodzić się ze stratą i obawiając się, że być może ich idealny związek opierał się na kłamstwie, za wszelką cenę stara się odkryć, skąd wracał jej mąż i jaki sekret skrywał. Rekonstruuje jego ostatnią podróż za pomocą nagrań z monitoringu w miejscach, obok których przejeżdżał, docierając do epicentrum zagadki – Robin Island na Cape Cod w Massachusetts – małej i tylko pozornie spokojnej wyspy, która radykalnie odmieni Alice w czasie poszukiwań odpowiedzi na pytanie, co Chris robił na wyspie
Franco - Kim Holden ~ 24 MAJA
Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech, tatuaże, talent, ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota.  Wiedzie dobre, stabilne, nieskomplikowane życie.
Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko to zmienia. Do jego świata wkracza Gemma Hendricks.
Pochodząca z północnej Anglii, odnosząca sukcesy młoda pani architekt. Właścicielka uroczego uśmiechu, ciętego języka i nad wyraz ufnego serca. Natychmiast coś ich do siebie przyciąga. Gemma i Franco z miejsca się zaprzyjaźniają.
Ich znajomość nie potrwa długo, ponieważ kiedy za kilka dni wrócą do domów, rozdzielą ich tysiące kilometrów. A może coś się zmieni? Gemma ma pewne bliskie sercu marzenie.
Gdy Franco postanowi pomóc dziewczynie w spełnieniu go, wszystko może wywrócić się do góry nogami. Czy ich przyjaźń będzie miała szansę przerodzić się w miłość? A może wszystko pójdzie w zapomnienie?

Chandler Uwikłani - Laurelin Paige ~ 24 MAJA

Przystojny biznesmen przy stole konferencyjnym prezentuje się dobrze. Jednak, jeśli chodzi o stół, to Chandler woli używać go zamiast łóżka. Chandler Pierce rzuca na kobietę nieodparty urok. Jednym spojrzeniem powoduje, że jej spódniczka sama się podwija. Mówią, że jego rozbujana pewność siebie to szczyt bezczelności, ale jeśli chodzi o szczyty to słynie raczej z ich wywoływania.  Młodszy brat Hudsona nie robi planów na przyszłość. To nie w jego stylu. Jednak, kiedy poznaje Genevive Fasbender wszystko się zmienia. To pierwsza kobieta, która śmie twierdzić, że nikt jej nie zaspokoi. Nawet tak umiejętny kochanek jak Chandler. Jest zadziorna, odważna i uparta jak cholera. Czy żądny wrażeń mężczyzna postawi sobie za punkt honoru, żeby jej dogodzić?


Agnieszka Lingas-Łoniewska - Wszystko wina kota! ~ 24 MAJA
Romantyczna komedia omyłek. Bestsellerowa pisarka, Lidia Makowska, od lat tworzy popularne wśród kobiet powieści, wydając je pod pseudonimem Róża Mak. Właśnie kończy pisać kolejną książkę i już zaczyna się martwić, co tym razem zarzuci jej Jack Sparrow – czołowy bloger bezlitośnie punktujący niedociągnięcia wszystkich poprzednich powieści. Jednocześnie namawiana przez agentkę i przyjaciółkę, Karolinę, przygotowuje się do telewizyjnego wywiadu, aby ujawnić wszystkim fanom swoją prawdziwą twarz. Żąda jednakże, aby wywiad poprowadził Jack, który jako krytyk literacki także występuje incognito. „Wszystko wina kota!” to optymistyczna historia o zaufaniu i przyjaźni, a także o tym, jak cienka może być granica dzieląca dwa pozornie odległe światy. A gdzie w tym wszystkim wina futrzaka? Przeczytajcie.

I co? Spodobało się Wam coś?


 Dziewczyna o papierowym sercu...Komentarze

 1. Rzeczywiście w maju mamy wiele fajnych premier :) Z chęcią na kilka się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa "Confess" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już czytałam. Recenzja jest dawno dostępna, jeśli chcesz, ale i tak z miłą chęcią jeszcze raz zagłębię się w ich historię.

   Usuń
 3. Ja też czekam na kilka tych premier i już drżę na myśl o moim portfelu!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszyscy wiecznie narzekają na ilość fajnych premier i na bankructwo. A ja na razie czuje się zaspokojona, jeśli o ilość książek chodzi XD Mam co chcę na ten moment.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To poczekaj jak ci się skończą książki i będziesz musiała kupić nowe. Ja czytam minimum dwie książki tygodniowo, więc trochę kasy na to idzie...
   Ale to dobrze, że na ten moment jesteś zaspokojona - przynajmniej ty.

   Usuń
 5. Z tych tu wymienionych czekam na Lato Eden, ale zaciekawiło mnie również Wyspa Alice.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Na niektóre z tych książek może się skuszę :)


  Obserwujemy? :)
  http://bedifferent-ania.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na "Lato Eden".. które swoją drogą ma cudowną okładkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To właśnie okładka zwróciła moją uwagę.

   Usuń
 8. Widzę, że sporo jest książek w tym miesiącu, które mnie zainteresowały. W szczególności "Lato Eden". Poczekam na recenzje innych i wtedy zadecyduję, czy kupić, czy nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj cos kiepsko i Ciebie w maju, same new adult i romanse ;) ja znalazłam pare innych pozycji. Niemniej jednak napewno sięgnę po Link i wyspę alice ;) Sorki za brak apostrofów ale tel mnie nie lubi ;/ chętnie poczekam na Twoje recenzje tych książek. Dodaje do obserwowanych i zapraszam do zapoznania sie z moja lista majowa ;)
  Pozdrawiam

  Czytankanadobranoc.blogspot.ie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoczko. :)
   Wiesz, specjalizuję się w romansach....
   ale oszukana na 100% nim nie jest.

   Usuń
 10. Tyle wspaniałych premier. Skąd tu brać WIĘCEJ czasu na czytanie... :D

  http://nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przydałoby się ukraść "zmieniacz czasu" od Hermiony z HP...

   Usuń
 11. Koniecznie muszę przeczytać Chłopak z innej bajki! Świetny post ;*

  Co powiesz na wspólną obserwację? :))
  http://aaabydidi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Confess mam już za sobą i była to cudowna historia. Ciekawi mnie również tytuł Tysiąc pocałunków, a do tego ta piękna okładka. Czaję się na tę książkę i myślę, że zasili w maju moje półki.:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nawet nie wiedziałam, że wychodzi nowa książka Link! Już nie mogę się doczekać :D

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń
 14. Tyle wspaniałych nowości wychodzi, nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dwie z nich już znam, wkrótce napiszę parę słów o Wszystko wina kota, ale generalnie maj jest boski pod względem premier :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz