PREMIERY LIPIEC 2017


W poprzednim miesiącu czekałam na 14-ego. 
Teraz czekam na 5-ego. 
Dobrze, że to tylko kilka dni :) 
Jill Santopolo - Światło, które utraciliśmy ~ 05 LIPCANauczyłeś mnie, że zawsze trzeba szukać piękna. W ciemności, w ruinach potrafiłeś odnaleźć światło. Nie wiem, jakie piękno i jakie światło teraz odnajdę. Ale spróbuję. Zrobię to dla ciebie. Bo wiem, że ty zrobiłbyś dla mnie to samo.
Lucy i Gabe poznali się 11 września 2001 roku. Gdy wieże WTC runęły, a pył przykrył Nowy Jork, zrozumieli, że życie jest zbyt kruche, by przeżyć je bez pasji i emocji. I zbyt krótkie, by nie być razem.
Wkrótce jednak Gabe postanawia przyjąć pracę reportera na Bliskim Wschodzie i wtedy wszystko się zmienia. Lucy dowiaduje się o jego decyzji w dniu, w którym produkowany przez nią program telewizyjny zdobywa nagrodę Emmy. Dzień jej triumfu staje się też dniem, w którym coś nieodwracalnie się kończy. W kolejnych latach Lucy będzie musiała podjąć niejedną rozdzierającą serce decyzję. Czy pierwsza miłość okaże się też ostatnią?
„Dreszcz emocji i niszczycielska siła miłości – odczułam je na własnej skórze dzięki książce Jill Santopolo”K.N. Haner - Przebudzenie Morfeusza ~ 05 LIPCAPo zniknięciu Adama Cassandra względnie uporządkowała swoje życie. Znów zamieszkała w Toronto, a iskie Nauczyłeś mnie, że zawsze trzeba szukać piękna. W ciemności, w ruinach potrafiłeś odnaleźć światło. Nie wiem, jakie piękno i jakie światło teraz odnajdę. Ale spróbuję. Zrobię to dla ciebie. Bo wiem, że ty zrobiłbyś dla mnie to samo.
Lucy i Gabe poznali się 11 września 2001 roku. Gdy wieże WTC runęły, a pył przykrył Nowy Jork, zrozumieli, że życie jest zbyt kruche, by przeżyć je bez pasji i emocji. I zbyt krótkie, by nie być razem.
Wkrótce jednak Gabe postanawia przyjąć pracę reportera na Bliskim Wschodzie i wtedy wszystko się zmienia. Lucy dowiaduje się o jego decyzji w dniu, w którym produkowany przez nią program telewizyjny zdobywa nagrodę Emmy. Dzień jej triumfu staje się też dniem, w którym coś nieodwracalnie się kończy. W kolejnych latach Lucy będzie musiała podjąć niejedną rozdzierającą serce decyzję. Czy pierwsza miłość okaże się też ostatnią?
„Dreszcz emocji i niszczycielska siła miłości – odczułam je na własnej skórze dzięki książce Jill Santopolo” rką nadziei jest dla niej synek — Tommy. Dziewczyna pragnie zapomnieć o przeszłości, ale nie potrafi. Jej serce, choć roztrzaskane na kawałki, nadal bije dla najbardziej nieodpowiedniego faceta na świecie.
Gdy Adam McKey nagle zjawia się w jej rodzinnym domu, Cassandra jest wściekła, choć jednocześnie szczęśliwa. Niestety, razem z ojcem jej dziecka powracają dawne demony. Wokół znów czają się wrogowie, a wśród nich najgroźniejszy — Eros. On również nie zapomniał o Cassandrze.
Walka trwa. Zemsta jest okrutna i bolesna, a w świecie mafii to sprawa honoru. Toczy się ostateczna rozgrywka — o miłość, zaufanie i prawdę. Prawdę, która może uleczyć, ale także zabić.
Jaką decyzję podejmie Cassandra? I co wybierze Adam w świecie, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje?
Śniłam o mężczyźnie, który był dla mnie zgubą. Przeszliśmy razem przez koszmar, a teraz... Teraz czas na przebudzenie.Kasie West - Blisko ciebie ~ 05 LIPCA Autumn spotyka nieprzyjemna sytuacja: przez przypadek zostaje zamknięta w szkole na cały weekend. Gdy wydaje jej się, że gorzej już być nie może, okazuje się, że ma towarzysza. Dax to gość, o którym niewiele wiadomo, poza tym że nie cieszy się dobrą opinią: ciągnie się za nim wspomnienie bójki i poprawczaka. Autumn cały czas ma nadzieję, że Jeff, jej prawie-chłopak, odgadnie, co się jej przydarzyło, i zaraz po nią wróci. Ale Jeff nie przychodzi. Nikt jej nie szuka.
Wygląda więc na to, że Autumn spędzi następne dni, jedząc przekąski z automatu i gadając z gościem, który ewidentnie nie ma na to ochoty. Na początku rozmowa się nie klei, ale gdy Autumn i Dax stopniowo otwierają się przed sobą, dziewczyna widzi, że coś między nimi iskrzy... i zaskakuje. Ale czy poza szkolną biblioteką ich uczucia mają szansę na przetrwania? Czy każde pójdzie swoją starą drogą, czy może… wyruszą wspólną ścieżką?Beata Majewska - Bilet do szczęścia ~ 05 LIPCA Kontynuacja "Konkursu na żonę".
Łucja, zakochana bez pamięci w młodym prawniku z Krakowa, przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że mężczyzna ją uwiódł, aby odziedziczyć spadek. Czuje się oszukana i wykorzystana, a na dodatek jest w ciąży. W pierwszym odruchu chce zerwać związek z Hajdukiewiczem i wrócić w rodzinne strony. Kiedy jej chora babka trafia do krakowskiego szpitala, dziewczyna postanawia pozostać w mieszkaniu Hugona na czas jej rekonwalescencji. Dla mężczyzny, który odkrywa, że naprawdę kocha Łucję, staje się to jedyną szansą na jej odzyskanie. Ale czy Łucja zdoła uwierzyć w szczerość jego uczuć?"Jestem pewna, że czekałam na dalsze losy Łucji i Hugona równie niecierpliwie, jak pozostałe Czytelniczki. Pragnęłam kolejnej dawki emocji, wzruszeń i ciepłego humoru. Nie zawiodłam się. BILET DO SZCZĘŚCIA właśnie taki jest. Serdecznie polecam." - Małgorzata Garkowska - autorka "Układanki z uczuć""BILET DO SZCZĘŚCIA to niezwykle frapująca, nietuzinkowa powieść o tym, co w życiu najważniejsze. Beata Majewska czaruje słowem, trzymając czytelnika w napięciu aż do ostatniego zdania. Gorąco polecam." - Hanna Greń - autorka powieści kryminalnych i obyczajowych"BILET DO SZCZĘŚCIA to doskonałe zakończenie historii Łucji i Hajduka. To powieść o sile przebaczenia, o nadziei na miłość oraz o tym, że warto w życiu odnajdywać właściwe ścieżki. Jestem pod wrażeniem. Serdecznie polecam!" - K.N. Haner - autorka serii o Morfeuszu i powieści "Na szczycie"Sara Bernard - Piękne złamane serca ~ 05 LIPCA 
Ja byłam odważna. Ona była szalona. Razem sprawiałyśmy kłopoty Caddy i Rosie są nierozłączne. Bardzo się różnią, ale to tylko je do siebie zbliża. Gdy Caddy kończy szesnaście lat, zdaje sobie sprawę, że chciałaby być taka jak jej przyjaciółka – pewna siebie, przebojowa i zabawna. Wtedy w ich życie wkracza śliczna oraz – jak się okazuje – skrywająca pewną tajemnicę Suzanne. I wszystko staje się jeszcze bardziej skomplikowane. Przeszłość Suzanne stopniowo wychodzi na jaw, teraźniejszość wymyka się spod kontroli, a Caddy zaczyna dostrzegać, że problemy mogą być bardzo ekscytujące. Jednak budowanie przyjaźni i próby zaleczenia starych ran są dużo boleśniejsze, niż którakolwiek z dziewczyn się spodziewa. Caddy wkrótce przekonuje się, że kłopoty potrafią się mnożyć w niesłychanym tempie.


Steven Rowley - Lily i ośmiornica ~ 05 LIPCA Lily jest dla Teda kimś wyjątkowym: razem jedzą, śpią i spędzają każdą wolną chwilę. To jej ufa, to bez niej nie może żyć. I nie przeszkadza mu, że Lily jest jamnikiem.
Pewnego dnia na głowie ukochanego zwierzęcia pojawia się złowroga ośmiornica, która wywraca do góry nogami ich dotychczasowe życie. Żeby przetrwać trudne chwile, Ted ucieka w krainę wyobraźni. Szuka pomocy wśród rekinów, a nawet wyrusza na otwarte morze, aby pokonać złośliwego stwora. 
Powieść Stevena Rowleya to coś więcej niż kolejna historia o oddanym czworonogu i jego właścicielu. Lily i ośmiornica przypomina, co to znaczy kochać z całego serca, i uczy, czym jest prawdziwa przyjaźń. Potwierdza też, że walka o tych, których kochamy, jest najtrudniejszą ze wszystkich walk – niezależnie od tego, czy toczymy ją na dwóch czy na czterech łapach.Sandra Nowaczyk - Friendzone ~ 05 LIPCAŚwietny debiut nastoletniej autorki!
Tatum i Griffin przyjaźnili się prawie od kołyski. Byli dla siebie jak brat i siostra. Tak zawsze było i tak już miało pozostać.Jeden taniec na balu maskowym zmienił wszystko.Teraz oboje są pełni sprzecznych emocji. Czy będą chcieli za wszelką cenę pozostać przyjaciółmi? Przecież to ona zawsze miała być najważniejsza. Kiedyś sobie to obiecali. I do tego oboje mają partnerów. A co, jeśli tylko jedno z nich będzie chciało… no właśnie, czego?Gdy do głosu dochodzą uczucia, czasami wszystko zdaje się rozpadać… i kiedy nie masz na kim się oprzeć, czujesz, że spadasz i że już nigdy się nie podniesiesz.Przeczytaj pierwszą, pełną emocji książkę polskiej Estelle Maskame!Meredith Walters - Wróć za mną ~ 05 LIPCA Kontynuacja bestselleru "Twoim śladem".
Aubrey Duncan zawiodła się na miłości. Co powinna teraz zrobić? Posłuchać serca, które ją zdradziło, czy serca, które podpowiada jej by po prostu odpuścić? Uzależnienie prawie pokonało i zniszczyło Maxxa Demelo. Zrujnowało jego życie i jedyną rzecz, na której naprawdę mu zależało – związek z ukochaną dziewczyną. Pragnął zasłużyć na związek z Aubrey Duncan, nawet jeśli musiałby podjąć się niemożliwego. Dlatego zgłosił się na odwyk. Aubrey straciła wszystko ponieważ poszła za głosem serca. Obiecała, że tym razem będzie myśleć przede wszystkim o sobie, zadba o siebie z dala od Maxxa i jego demonów. Lecz gdy tylko zacznie działać, Maxx skończy odwyk i pojawi się w życiu Aubrey, chcąc jej udowodnić, jak bardzo siebie potrzebują. Chaos wedrze się w ich życie ze zdwojoną siłą. Nieważne jak bardzo złamane – serce nie daje o sobie zapomnieć…R.K. Lilley - W przestworzach ~ 19 LIPCA Trzecia część bestsellerowej trylogii, opowiadającej o namiętnej miłości Jamesa i Bianki!
Choć dzieli ich wszystko, nie mogą oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. On — bogaty, inteligentny i władczy mężczyzna z trudną przeszłością i magnetycznym spojrzeniem. Ona — chłodna i wyniosła stewardessa, skrycie marząca o miłości. Poznają się w trakcie lotu. On wprowadzi ją w pociągający świat dominacji i ekstazy, ona pokaże mu, czym jest prawdziwa miłość.Historia Jamesa i Bianki zmierza w stronę burzliwego zakończeniaBianca nie jest w stanie zaprzeczyć swoim uczuciom. James zdał sobie sprawę, że Bianca jest dla niego najcenniejsza. Dziewczyna decyduje się zamieszkać z zabójczo przystojnym i magnetycznym miliarderem, chociaż przeczucia mówią jej, że niebezpieczeństwo jeszcze nie zostało zażegnane... Bianca nie może pozbyć się przeczucia, że czyha na nią niebezpieczeństwo. Przyszłość jest mglista i pełna niewiadomych, a przeszłość kochanków nie daje o sobie zapomnieć.Jak będą wyglądały ich pierwsze wspólne kroki w chmurach i jak zakończy się ich gorący, podniebny romans? Zatrać się w namiętności, strachu i mrocznych sekretach. Poznaj finał niebiańskiej miłości i pozwól zabrać się na ostatni lot!Orna Donath - Żałując macierzyństwa ~ 20 LIPCA Publikacja Orny Donath to fascynujący zbiór doświadczeń kobiet, które żałują tego, że mają dziecko. Badania przeprowadzone przez autorkę były inspiracją do międzynarodowej debaty na ten temat. W mediach zawrzało. 
W dyskusji na temat matek żałujących decyzji o macierzyństwie pojawiło się wiele głosów potępienia. Znalazły się jednak wyrazy ulgi ze strony kobiet, które do tej pory czuły się osamotnione w swoich odczuciach. Wiele z nich dopiero wtedy odważyło się otwarcie powiedzieć o tym, co przez długi czas trzymały w sekrecie ze strachu przed reakcją otoczenia. Na kartach "Żałując macierzyństwa" Donath tłumaczy, jak społeczne postrzeganie macierzyństwa wpływa na kobiety, które nie czują się spełnione w roli matki, a swoje wnioski przedstawia z dającego do myślenia, feministycznego punktu widzenia


 A WY NA CO CZEKACIE? COŚ Z MOJEJ LISTY? Dziewczyna o papierowym sercu... 


Komentarze

 1. Sporo nowości, ja osobiście czekam na Czarną Madonnę Mroza i Trzecią Magdy Stachuli :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przeczytam "Friendzone" :) kilka z wymienionych przez Ciebie tytułów jest na mojej liście "do przeczytania" :)

  Pozdrawiam,
  www.ksiazkowapasja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. W każdym miesiącu pełno nowości. Ja czekam na "Światło, które utraciliśmy", z chęcią też przeczytam książkę Kasie West :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też czekam z utęsknieniem na 5 lipca. Wiele pozycji ale najbardziej czekam na Kasie West.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czeka nas sporo nowości, na które warto zwrócić uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super nowości! Najbardziej zainteresowała mnie książka "Friendzone".
  Pozdrawiam serdecznie. :)

  windowofmfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam tyle książek od Kasie West do nadrobienia! Strasznie podoba mi się ta nowa, chciałabym ją dorwać w swoje łapki :D. Podoba mi się "Lily i ośmiernica", ale obawiam się, że jestem zbyt wrażliwa na tematy psów, żeby się za to zabierać... musiałabym leczyć głowę przez kolejny miesiąc! Fajne premiery przedstawiłaś, życzę ci przeczytania wszystkich tych książek :D
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem wrażliwa na psy, ale kocham książki o nich... A Kasie West taka niepozorna, a jednak tworzy cudowne historie.
   Dziękuję!

   Usuń
 8. Blisko ciebie i Światło, które straciliśmy genialne! Polecam z całego serduszka 😄

  http://zofiawkrainieksiazek.blogspot.gr

  OdpowiedzUsuń
 9. "Światło, które utraciliśmy" genialna, cudowna, fenomenalna - czytaj, czytaj, czytaj! ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro tak mówisz, to pewnie tak jest.
   Przeczytam!

   Usuń
 10. Czytałam pierwszy tom serii "W przestworzach". Moim zdaniem to tak beznadziejna seria wzorowana nieumiejętnie na Greyu, że po kontynuację nie sięgnęłam. Polecam Morfeusza!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wrażenie, że każdą książkę z elementami BDSM teraz ludzie będą porównywać do Greya
   A Morfeusza właśnie czytam!
   Chyba najlepsza część - jeszcze nie wiem, na razie 100 strona. Ocenie po przeczytaniu.

   Usuń
 11. Tyle świetnych książek! Kiedy znajdzie się na to wszystko czas?
  Ps. Wydaje mi się, że Światło, które utraciliśmy już miało swoją premierę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, 5 lipca.
   Może widziałaś gdzieś recenzje przedpremierową.

   Usuń
 12. Najbardziej nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam "Światło, które utraciliśmy". Zarówno w lipcu, jak i sierpniu będzie wiele ciekawych premier i nie mogę się doczekać, aż przeczytam te książki.
  Pozdrawiam, Hayles z Our books. Our love

  OdpowiedzUsuń
 13. O widzę kilka ciekawych tytułów, na które sama czekam :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Mnóstwo świetnych propozycji czytelniczych, jest w czym wybierać. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 15. "Światło, które utraciliśmy" i "Żałując macierzyństwa" wydają mi się chyba najbardziej interesujące. Chociaż i o "Pięknych złamanych sercach" słyszałam trochę dobrego. Nie wiadomo, na co się zdecydować...

  Pozdrawiam,
  S.
  nieksiazkowy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Co miesiąc nowości idzie zbankrutować :) A czas nie chce się rozciągnąć heheeh
  http://przystanekszczescia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Kurcze tyle tych ciekawych książek, że nie nadążam z czytaniem :D i mój portfel cierpi...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz